Rozrywka

Twórca “Gry o tron”: żałuję, że nie mam smoka, poleciałbym na Kreml

Żałuję, że nie mam smoka, którym mógłbym polecieć na Kreml – wyznał amerykański pisarz George R.R. Martin, autor sagi “Gra o tron”, komentując powtarzane przez Putina groźby użycia broni atomowej.

W rozmowie z prowadzącym na antenie telewizji CBS talk-show Stephenem Colbertem Martin zwrócił uwagę na to, jak “mroczna” staje się fantasy i opowiadania sciencie-fiction, które coraz bardziej przypominają dystopijny charakter współczesnego świata. “Wojna nuklearna wydała się nagle możliwa, to zagrożenie znów jest z nami” – zauważył.

Na pytanie o to, co możemy zrobić, gdy Putin użyje broni atomowej, odpowiedział, nawiązując do swojego najbardziej znanego dzieła: “Chciałbym mieć smoka, którym mógłbym polecieć na Kreml”.

Odnosząc się do pracy nad kolejną częścią sagi “Gra o tron”, powiedział, że “posuwa się naprzód” z “Wiatrami Zimy”. “Myślę, że będzie to naprawdę obszerna książka, prawdopodobnie dłuższa niż każda z poprzednich” – zauważył.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij