Świat

Kolejny incydent z udziałem aktywistów. Tym razem celem był „Karol III”

Aktywiści z organizacji Just Stop Oil rzucili tortami w woskową figurę króla Karola III. W ten sposób wyrazili swój sprzeciw wobec wydobywania ropy naftowej i gazu. Członkowie tego samego kolektywu w ostatnim czasie zorganizowali głośną akcję ze „Słonecznikami” Vincenta van Gogha.

Do incydentu doszło w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie. Dwoje aktywistów z organizacji Just Stop Oil uszkodziło figurę króla Karola III. Na nagraniu, które pojawiło się w internecie widać jak oboje rzucają tortami w „twarz” figury woskowej brytyjskiego monarchy.

„Nauka mówi jasno, nasze żądania też są proste: zatrzymajcie nową ropę i gaz. To bułka z masłem” – mówili aktywiści.

Organizacja zwróciła uwagę, że do incydentu doszło na kilka tygodni przed konferencją klimatyczną COP 27. Według medialnych doniesień, król Karol III miał zrezygnować z uczestnictwa w listopadowej konferencji, a wpływ na tę decyzję miała mieć była już premier Liz Truss.

Ponad tydzień temu działacze Just Stop Oil zorganizowali inną głośną akcję. Na znajdujący się w londyńskiej The National Gallery „Słoneczniki” Vincenta van Gogha wylali zupę pomidorową. Obraz nie ucierpiał, ponieważ znajdował się wówczas za szybą.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RadioZet Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij