Rozrywka

12-latek został magistrem fizyki kwantowej; studia skończył w pół roku

Dwunastoletni Laurent Simons z Ostendy w północnej Belgii uzyskał tytuł magistra fizyki kwantowej – informuje w sobotę dziennik „Het Laatste Nieuws”. Ukończenie studiów magisterskich zajęło uzdolnionemu chłopcu zaledwie pół roku. Jak mówi, jego marzeniem jest, by uczynić ludzi nieśmiertelnymi.

W lipcu 2021 roku media na całym świecie informowały o uzdolnionym jedenastolatku, który w ciągu roku ukończył z wyróżnieniem trzyletnie studia licencjackie z fizyki na uniwersytecie w Antwerpii, a dyplom szkoły średniej uzyskał w wieku ośmiu lat.

„Cudowne dziecko” – entuzjazmował się holenderski dziennik „De Telegraaf”, „niezwykle uzdolniony jedenastolatek” – pisał portal „Psych New Daily”, a amerykański „Newsweek” donosił o „genialnym chłopcu, który chce uczynić ludzi nieśmiertelnymi”.

„Nie czuję się kimś specjalnym, każdy z nas jest przecież na swój sposób inny” – powiedział dziennikowi „Het Laateste Nieuws” świeżo upieczony magister.

Jego marzeniem jest doprowadzenie do tego, aby ludzie byli nieśmiertelni. „Drogą do tego będzie zastąpienie niektórych części ciała urządzeniami mechanicznymi” – twierdzi dwunastolatek, który chce pracować z najlepszymi profesorami na świecie.

Źródło: PAP Autor: Andrzej Pawluszek
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij