Świat

Dziki wdarły się do przedszkola. Wśród dzieci wybuchła panika

Panika wybuchła w przedszkolu we włoskiej Abruzji, do którego wtargnęły cztery dziki. Zwierzęta najpierw przeszły przez ogrodzenie, a potem sforsowały drzwi wejściowe – podała w piątek Ansa.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Bussi sul Tirino koło Pescary. Do przedszkola, położonego niedaleko parku narodowego Gran Sasso wdarła się rodzina czterech dzików, w tym dwa małe.

Największy dzik wszedł do sali, w której znajdowało się kilkanaścioro dzieci z wychowawczynią. Wybuchła panika; dzieci wskoczyły na stoliki i krzyczały ze strachu. Nauczycielka stanęła między nimi a zwierzęciem i odniosła lekkie obrażenia, bo wpadła na szafę.

Wrzawę usłyszał kucharz w stołówce, który wraz z nauczycielką wyprowadził dzieci z sali. Wystraszony krzykiem dzik chodził wśród stolików i krzesełek. Pracownik kuchni otworzył wyjście awaryjne, którym zwierzę opuściło klasę. Z resztą rodziny odszedł do lasu.

Żadne dziecko nie zostało poszkodowane podczas gwałtownej ucieczki. Przybyli karabinierzy, strażacy, a także burmistrz. Wezwano także rodziców, którzy zabrali dzieci do domu.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij