Publicystyka

Poseł Szczerba powtarza kłamstwa, internauci nie zostawili na nim suchej nitki

Polityk Koalicji Obywatelskiej Patryk Szczerba powinien bardziej ważyć słowa. W internecie zawrzało po tym, jak poseł opublikował komentarz, w którym, co wychwycili internauci, powtórzył oczywistą nieprawdę. Tylko po to żeby “dokopać rządowi”.

– Przekop bez portu, dworzec bez torów… Aż strach pomyśleć co dalej. – zastanawiał się na Twitterze Szczerba, odnosząc się tym samym do wypowiedzi wiceprezydenta Białegostoku Rafała Rudnickiego, który zasugerował, że w miejscowości Racibory powstał dworzec, z którego nie odjeżdża żaden pociąg.

Choć informacja podana przez Rudnickiego została szybko zweryfikowana przez dziennikarzy i media, nawet te które trudno uznać za “przychylne rządowi”, jak np Wirtualna Polska, poseł Szczerba nic sobie z tego nie robi i dalej brnie w kłamliwą narrację. Internauci postanowili wyjaśnić parlamentarzyście, że tak się nie robi. Tym bardziej, że w swoim tweecie zasugerował też drugą nieprawdę.

– Dworzec bez torów to fejk o czym dobrze wiesz. Port w Elblągu też istnieje. Kilkanaście lat temu przeszedł rozbudowę i dzień po jej zakończeniu Rosjanie zamknęli cieśninę. Dlatego właśnie był zrobiony przekop. Pewnie o tym też wiesz, ale może ktoś się nabierze. Prawda? – czytamy w jednym z komentarzy.

Jeszcze bardziej dosadna była znana na Twitterze komentatorka Emilia Kamińska. Odpowiadając Szczerbie nie przebierała w słowach.

– Ale wiesz, debilu, że z tym dworcem to ordynarne kłamstwo? Wiem, że wiesz. – napisała Kamińska.

Być może pani Kamińska przesadziła trochę ze słownictwem, to trudno dziwić się jej oburzeniu. Powielanie kłamstw w celu zdobycia taniego poklasku musi budzić odradzę. Ale poseł Szczerba najwyraźniej za bardzo wziął do serca słowa Janusza Palikota, który otwarcie przyznał, że szansą na pokonanie PiS jest rozpowszechnianie fejknewsów.

 

Źródło: stefczyk.info/twitter Autor: pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij