Kraj

Jarosław Kaczyński o wyborach: Polacy muszą wybrać między partią polską albo partią niemiecką

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami w Pabianicach mówiło wyborze, przed którym stoją Polacy, między partią polską, jaką jest – w jego opinii – Zjednoczona Prawica, a partią niemiecka i jej sojusznikami.

“Jest z jednej strony polska prawica, zjednoczona – z małymi odpryskami, ale zjednoczona i to jest partia polska, tu nie ma żadnych wątpliwości. Co do innych partii, to ja bym postawił duży znak zapytania” – tłumaczył w niedzielę na spotkaniu z wyborcami w Pabianicach prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Jego zdaniem w polityce można “się chwytać za serce”, mówiąc jak kocha się Polskę, a na forum Unii Europejskiej prezentować stanowisko, “które rodzi wątpliwości, co do powyższego”.

“My mamy w Polsce partię niemiecką. I ten wybór, który jest, to polska partia lub niemiecka i jej sojusznicy, którzy na wszystko są gotowi machną ręką byle tylko do tego parlamentu się dostać” – powiedział.

Podkreślił, że to jest bardzo poważny wybór, przed którym stoją teraz Polacy.

Źródło: PAP Autor: Luiza Łuniewska
Fot. PAP/Roman Zawistowski

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij