Świat

Rosyjscy terroryści zaatakowali Kijów i Lwów

W poniedziałek rano w Kijowie nastąpiły eksplozje. Rosjanie zaatakowali to miasto rakietami. Ich celem padło także kilka innych ukraińskich miast, w tym Lwów. 

Po miesiącach względnego spokoju Rosjanie znowu zaatakowali stolicę Ukrainy. W poniedziałek rano w centrum tego miasta doszło do kilku eksplozji – źródła mówią o dwóch do czterech. Burmistrz Witalij Kliczko poinformował, że miały miejsce w rejonie szewczenkowskim – dużej dzielnicy w centrum miasta, w której znajduje się starówka i budynki rządowe. Poseł Lesia Wasylenko udostępniła na Twitterze zdjęcie, na którym widać, że jedna z rakiet uderzyła w pobliżu głównego budynku Uniwersytetu Narodowego.

Rzecznik służb ratunkowych w Kijowie Swietłana Wodołaga powiedziała mediom, że ratownicy pracują obecnie w kilku różnych miejscach stolicy. Wyznała, że byli zabici i ranni, ale ich liczba na razie jest nieznana. Wielu komentatorów zauważa, że atak miał miejsce w porannych godzinach szczytu i był zaprojektowany tak, aby zabić jak najwięcej osób. W chwili obecnej z miasta płyną doniesienia o kolejnych eksplozjach, a mieszkańcy znowu chronią się w tunelach metra.

Kijów nie był jedynym celem kremlowskich faszystów. Portal Ukrinform informuje też, że raszyści zaatakowali wyrzutniami rakiet i ciężką artylerią cele cywilne w Dnitropetrowsku. Tylko w Nikopolu ich ostrzał poważnie uszkodził 30 bloków mieszkalnych. W nocy miał miejsce także kolejny atak na Zaporoże, zginął co najmniej jeden cywil. W mediach społecznościowych pojawiają się także doniesienia o atakach rakietowych na inne ukraińskie miasta, w tym Lwów, Tarnopol, Żytomierz i Dnipro.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij