Świat

Niemcy nie chcą ukraińskich flag w Berlinie. “Prosimy o powstrzymanie się od publicznych wypowiedzi politycznych”

Kierownik berlińskiego oddziału Instytutu Pileckiego Hanna Radziejowska poinformowała w czwartek wieczorem, że została poproszona przez administrację budynku o zdjęcie ukraińskiej flagi z balkonu.

“Berlin, ósmy miesiąc inwazji Rosji na Ukrainę. Dzisiaj otrzymałam mail od administratora budynku, w którym napisane jest, żebym zdjęła z balkonu ukraińską flagę, którą przywiozłam ze Lwowa. W treści maila napisane jest +Prosimy o powstrzymanie się od publicznych wypowiedzi politycznych+” – przekazała Radziejowska na Twitterze.

Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego (Instytut Pileckiego) to polska instytucja państwowa, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie osób zasłużonych dla Narodu Polskiego w dziele pielęgnowania pamięci lub niesienia pomocy osobom narodowości polskiej lub obywatelom polskim innych narodowości będącym ofiarami zbrodni przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodni wojennych w latach 1917–1990. Instytut ma siedzibę w Warszawie oraz oddział w Berlinie.

Hanna Radziejowska jest kierownikiem oddziału instytutu w Berlinie i pełnomocnikiem instytutu ds. współpracy polsko-niemieckiej.

Źródło: (PAP) sm/ adj/ Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij