Kraj

Pogrzeb Urbana na Powązkach. Jest reakcja MON

Wczoraj poinformowano, że Jerzy Urban zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Ministerstwo Obrony Narodowej skomentowało te doniesienia.

Urban zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jako pierwszy o jego śmierci poinformował jego tygodnik Nie. Wczoraj jego zastępca Waldemar Kuchanny poinformował, powołując się na jego rodzinę, że jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 11 października na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Urban ma spocząć w grobie swoich rodziców.

Pogrzeb Goebbelsa Stanu Wojennego na tej nekropolii wywołał zrozumiałe oburzenie. Do sprawy na swoim Twitterze odniósł się MON. Przypomnieli, że wbrew temu, co sugeruje nazwa, to nie oni zarządzają tym cmentarzem. “Przypominamy, że Cmentarz Wojskowy na Powązkach jest zarządzany przez Prezydenta m. st. Warszawy, który wydaje decyzje o pochówkach. Jerzy Urban nie będzie pochowany według wojskowego ceremoniału” – napisali.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Onet Autor: WM
Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij