Rozrywka

Popularna platforma dla dzieci usunęła gry o wojnie na Ukrainie

Popularna, zwłaszcza wśród dzieci, platforma Roblox usunęła dwie gry o Ukrainie. Obie dotyczyły wojny.

Roblox to internetowa platforma społecznościowa, która umożliwia łatwe tworzenie swoich własnych mini-gier z wykorzystaniem gotowych elementów i skryptów. Jest dostępna zarówno na komputerach osobistych, jak i konsolach i telefonach komórkowych. Od swojej premiery w 2006 roku zyskała rzeszę fanów, obecnie grają w nią dziesiątki milionów osób. Większość jej fanów to dzieci.

Portal BBC zauważył, że ostatnio pojawiły się na niej dwie gry poświęcone wojnie na Ukrainie. W jednej z nich, War on Larkiv, gracze poruszali się po fikcyjnym mieście wzorowanym na Charkowie i walczyli ze sobą, mieli do wyboru zarówno Ukraińców, jak i Rosjan. Druga gra nosiła tytuł Battle of Ukraine i gracze mogli w niej obejrzeć m.in. bombardowanie miast przez rosyjską artylerię.

 

BBC informuje, że obie gry zdobyły sporą popularność. W War on Larkiv zagrało 90 tysięcy osób w mniej niż dwa tygodnie. Na TikToku pojawiło się również 4,7 miliona nagrań jej poświęconych. Gra była również promowana na stronie głównej. Druga była dostępna w serwisie przez kilka miesięcy.

Po interwencji BBC Roblox postanowił je usunąć. „Mamy ostre zasady społeczności, które dotyczą przedstawiania prawdziwych zdarzeń” – powiedział ich rzecznik prasowy dodając, że po ocenie przez moderatorów uznano, że obie gry złamały te zasady.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BBC Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij