Rozrywka

Nie żyje Coolio, autor “Gangsta’s Paradise”

Jego piosenki pomogły wypromować na całym świecie hip-hop. W wieku 59 lat zmarł legendarny raper Coolio.

Urodzony w 11963 roku Artis Leon Ivey Jr., lepiej znany pod pseudonimem scenicznym Coolio, rozpoczął swoją karierę muzyczną po przeprowadzce do kalifornijskiego Compton. Swój pierwszy singiel, Whatcha Gonna Do?, nagrał w 1987 roku. W 1994 roku wydał debiutancką płytę, It Takes a Thief. Singiel Fantastic Voyage stał się jednym z największych przebojów tego roku, a płyta osiągnęła status platyny.

Rok później nagrał piosenkę Gangsta’s Paradise, która znalazła się w soundtracku filmu Młodzi Gniewni. Szybko stała się gigantycznym przebojem, docierając na szczyty list przebojów w wielu państwach, a sam artysta dostał za nią nagrodę Grammy. Początkowo nie planował umieszczenia jej na kolejnej płycie, ale jej sukces sprawił, że stała się piosenką tytułową, a płyta została podwójną platyną. Coolio wydał później jeszcze kilka płyt, ale nigdy już nie osiągnął podobnego sukcesu.

Raper zmarł w środę, ok. 2 w nocy czasu polskiego. Znaleziono go na podłodze łazienki w domu jego przyjaciela. Przyczyna śmierci na razie nie jest znana, ale policja podejrzewa, że w jego zgonie nie było nic podejrzanego.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij