Świat

Kolejna wpadka Bidena. Szukał polityk, która już nie żyje

Joe Biden zaliczył kolejną kompromitującą wpadkę. Dopytywał się o republikańską kongresman, która zginęła w wypadku.

Biden przemawiał podczas zorganizowanej w Białym Domu konferencji o głodzie. W trakcie swojego przemówienia zaczął dopytywać się o kongresman Jackie Walorski, która była jednym z tzw. sponsorów ustawy, która pozwoliła na jej zorganizowanie. „Jackie, jesteś tutaj? Gdzie jest Jackie?” – spytał, wypatrując ją wśród publiczności – „Miała tutaj być”.

Problem w tym, że kongresman Walorski już nie żyje. 3 sierpnia samochód, którym jechała ze swoją rzecznik prasową i dyrektorem okręgowym, zderzył się czołowo z innym pojazdem w Indianie, gdy jego kierowca próbował wyprzedzić ciężarówkę. Kongresman, jej ludzie i kierowca drugiego samochodu zginęli na miejscu. Biden niedługo później złożył kondolencję jej rodzinie, a w Białym Domu flagi zostały opuszczone do połowy masztu.

Rzecznik Białego Domu Karine Jean-Pierre twierdzi, że żadnej gafy tym razem nie było. Powiedziała dziennikarzom, że Biden myślał o niej, bo była jednym z polityków, którzy są szczególnie zainteresowani walką z głodem, a wkrótce planuje podpisać ustawę, która nada jej imię jednemu ze szpitali dla weteranów w Indianie. „To o tym myślał. Myślał o niej” – stwierdziła. Dziennikarze nie byli jednak przekonani.

To już kolejna w długiej liście wpadek Bidena. Niektóre z nich były iście spektakularne. Na przykład rok temu podczas wideokonferencji zapomniał jak nazywa się ówczesny premier Australii Scott Morrison – i nazwał go „tym kolesiem z antypodów”. On sam przyznaje, że jest „maszyną do gaf”, ale wielu jego krytyków boi się, że ich prawdziwym powodem jest zaawansowany wiek, a on sam nie powinien z tego powodu być prezydentem.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NPR Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij