Kraj

Sąd umorzył sprawę Marcinkiewicza o niepłacenie alimentów

Sprawa karna o niepłacenie alimentów przez b. premiera Kazimierza Marcinkiewicza na rzecz jego b. drugiej żony zakończyła się prawomocnie warunkowym umorzeniem na dwa lata – dowiedziała się PAP. Sąd nakazał Marcinkiewiczowi płacenie alimentów w czasie próby.

We wtorek warszawski sąd w drugiej instancji w sprawie karnej przeciw b. premierowi za niepłacenie alimentów utrzymał marcową decyzję warszawskiego sądu rejonowego.

Wówczas sprawa karna została warunkowo umorzona na dwa lata, ale Marcinkiewicz został przez sąd zobowiązany do płacenia w okresie próby alimentów b. żonie Izabeli.

Sąd uznał, że od sierpnia 2017 do maja 2020 r. z wyjątkiem dwóch miesięcy polityk uchylał się od płacenia nałożonego przez sąd zabezpieczenia alimentacyjnego na czas procesu i później alimentów wyznaczonych przez sąd, ale warunkowo umorzył sprawę.

W wyroku nakazał Marcinkiewiczowi wykonywanie obowiązku alimentacyjnego wobec b. żony Izabeli oraz zapłacenie wynagrodzenia reprezentującego ją adwokata i kosztów sądowych.

Kazimierz Marcinkiewicz był premierem od końca października 2005 do połowy lipca 2006 r.

Źródło: PAP Autor: Aleksander Główczewski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij