Rozrywka

Czy to poprawi mu humor? Kot Stepan wrócił na Ukrainę

Słynny kot Stepan, jak miliony mieszkańców Ukrainy, musiał uciekać przed rosyjską agresją. Teraz jednak zwierzę, które podbiło serca milionów internautów, wróciło ze swoimi właścicielami do Charkowa.

Stepan to 13-letni kot z Charkowa. Jego właścicielka Hanna znalazła go na ulicy gdy miał ok. miesiąca. Jakiś czas temu opublikowała w internecie nagranie, na której jej podopieczny siedzi ze smutno-znudzoną miną przy stoliku, na którym stoi lampka wina a w tle błyskają dyskotekowe światła. Czworonóg błyskawicznie zaczął zdobywać popularność, a dzisiaj jego media społecznościowe śledzą miliony osób. Wystąpił też w reklamie torebki Valentino, a prawa autorskie do jednego z nagrań wykupiło MTV.

Słynny kot również został dotknięty przez ukraińską agresję. Rosjanie regularnie bombardowali jego rodzinny Charków, już od pierwszego dnia wojny, a zwierzę bardzo się tym stresowało. Ósmego dnia pociski uderzyły w ich dom, przez co musieli zamieszkać w piwnicy. Wkrótce potem jego właściciele postanowili uciekać. Przyjechali pociągiem z Charkowa do Lwowa, a następnie przekroczyli granicę z Polską. Już w Polsce otrzymali propozycję od Światowego Stowarzyszenia Influencerów, dzięki której znaleźli schronienie we Francji. Równocześnie zaczęli wykorzystywać popularność swojego podopiecznego aby zbierać pieniądze na pomoc innym zwierzętom, które poszkodowała wojna.

Teraz jednak słynny kot wrócił na Ukrainę. Na razie przebywa we Lwowie.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij