Świat

Rosjanin dokonał masakry w popularnym, tureckim kurorcie

30-letni turysta z Rosji zamordował swoich rodziców podczas wspólnych wakacji w Turcji. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa, które dokonał przy użyciu młotka i drutu. Dramatyczne sceny rozegrały się w 5-gwiazdkowym hotelu w Antalyi – chętnie wybieranym przez turystów tureckim kurorcie.

Dmitrij Stiepanow spędzał wkakacje w Antalyi wraz ze swoją matką, 64-letnią Tatianą oraz swoim ojcem, 62-letnim Pawłem. 18 września postanowił zabić swoich rodziców, chociaż zbrodnię zaplanował już wcześniej. Przygotował do tego młotki, a gdy w pokoju dochodziło do zbrodni, puścił głośną muzykę. Według ustaleń śledczych Rosjanin najpierw pobił swoich rodziców młotkiem, a następnie udusił ich przy użyciu drutu.

Jak przekazał turecki dziennik „Hurriyet”, mężczyzna nagrał dokonaną przez siebie zbrodnię. Po wszystkim umył się i wyszedł z pokoju. Ciała małżonków znalazła obsługa hotelu. Pracownicy zostali wezwani przez innych turystów, którzy zwrócili uwagę na głośną muzykę.

Gdy na miejsce zdarzenia przyjechała policja i pogotowie, zabójcy nie było już w hotelu. 30-latek błąkał się po mieście i nagrywał filmik, w którym przyznał się do morderstwa i wytłumaczył dlaczego je popełnił. Wyznał w nim, że nienawidzi swoich rodziców, a o zabiciu ojca marzył od dziecka. Dmitrij tłumaczył, że mężczyzna wywierał na min presję.

„Moim marzeniem z dzieciństwa było zabicie go. Pomyślcie o tym. To się spełniło. Bo marzenia dzieci muszą się spełniać” – mówił na nagraniu Rosjanin. Mężczyzna opowiadał, że ojciec się nad nim znęcał. Relacjonował także, że ze względu na swoje traumy, w przeszłości trafił do szpitala psychiatrycznego. Stiepanow tłumaczył, że zabił ojca, ponieważ bał się powrotu do ośrodka.

Niedługo po zdarzeniu policjanci namierzyli błąkającego się w okolicach centrum handlowego 30-latka, a następnie dokonali jego aresztowania.

62-letni Paweł zmarł na miejscu, a jego żona w szpitalu. Według tureckich mediów, w 2015 roku Dmitrij Stiepanow zabił swojego znajomego, a do tej zbrodni również miał użyć młotka.

Źródło: stefczyk.info/na podst.o2.pl Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij