Kraj

Dziennikarz nie gryzł się w język na antenie. „Skoro o śmieciach mowa, wrócimy do słów Putina”

Prezenter Polsat News zaskoczył widzów, gdy zapowiadał fragment orędzia, które w środę rano wygłosił prezydent Rosji. „Skoro o śmieciach mowa, to wrócimy też do słów Władimira Putina” – powiedział na antenie Igor Sokołowski.

W środę rano Władimir Putin podpisał dekret o „częściowej mobilizacji w Rosji”. Dokument obejmie osoby mające doświadczenie bojowe, które zostaną jeszcze dodatkowo przeszkolone. Prezydent Rosji o podpisaniu dekretu poinformował w środę rano w specjalnym przemówieniu, które wraz z podpisanym dokumentem zostały opublikowane na stronach rządowych.

W swoim orędziu Putin oznajmił, że w przypadku Ukrainy „mówimy o obronie terytoriów Rosji”. Jednocześnie oskarżył Zachód o rzekomą agresję wobec Kremla oraz o to, że „próbuje zmienić ludzi Ukrainy w mięso armatnie”.

W kontekście państw zachodnich mówił także, że przekroczyły one „wszelkie granice swojej agresji wobec Rosji”. Podczas gdy rosyjskie wojska okupują i ostrzeliwują Zaporoską Elektrownię Atomową, Putin oświadczył, że Zachód zaangażował się w „jądrowy szantaż” przeciwko Rosji.

„Mówię Zachodowi: mamy dużo, broni, aby odpowiedzieć. To nie jest blef” – oświadczył rosyjski przywódca. „Wykorzystamy wszystkie możliwe środki, aby bronić naszych ludzi” – dodał, polecając moskiewskiemu rządowi zwiększenie budżetu na produkcję broni.

Fragment porannego orędzia Putina wyemitowano w programie „W Rytmie Dnia” na antenie Polsat News. Gdy prowadzący Igor Sokołowski zapowiadał, co widzowie zobaczą w dzisiejszym wydaniu, wspomniał o wyzwaniach, które stawia nadchodząca jesień oraz o sposobach na oszczędzanie energii w domu. Prezenter mówił również, że niektórzy mieszkańcy palą w swoich domach śmieciami. W tym momencie postanowił przejść do tematu prezydenta Rosji i zapowiedział jego orędzie.

„A skoro o śmieciach mowa, to wrócimy też do słów Władimira Putina, który pół godziny temu był łaskaw różne rzeczy opowiadać” – powiedział Sokołowski.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP

Polecane artykuły

0 0

Kobieta straciła nogi po ataku pitbullów

0 0

Udawała nastolatkę, by molestować dzieci

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij