Kraj

Fogiel bezlitosny dla Donalda Tuska. Jego decyzje były korzystne dla strony rosyjskiej

Praktycznie przez cały okres funkcjonowania rządu Donalda Tuska, wraz ze swoimi współpracownikami widział on w Rosjanach partnera do współpracy energetycznej, do inwestycji; decyzje, które były wtedy podejmowane były decyzjami korzystnymi dla strony rosyjskiej – mówił we wtorek rzecznik PiS Radosław Fogiel.

Rzecznik PiS wraz z ministrem rozwoju i technologii Waldemarem Budą zorganizowali we wtorek konferencję, podczas której – jak mówił Fogiel – chcą odsłonić kulisy uprawiania polityki gospodarczej i energetycznej przez szefa PO Donalda Tuska.

Według Fogla, w tej chwili trwa wielka operacja manipulacyjna, “przefarbowania”, której twórcą i głównym aktorem jest lider PO.

“Słyszeliśmy ostatnio w Poczdamie, myślę, że usłyszymy to jeszcze nie raz; rezonowane również przez inne środki przekazu, jak to Donald Tusk twierdzi, że od zawsze miał stanowczą antyrosyjską postawę, od zawsze ostrzegał przed Putinem, od zawsze działał przeciwko uzależnieniu Europy i Polski od rosyjskiej energetyki. Niestety rzeczywistość tak nie wyglądała. Dzisiaj chcemy państwu bardzo jasno pokazać jak wyglądała prawda. Na faktach, dokumentach i źródłach” – wskazał rzecznik PiS.

“Nie mówimy o opiniach, sympatiach, nie mówimy o publicystyce; dokumenty będą mówić same za siebie” – zaznaczył.

Rzecznik PiS podkreślił, że praktycznie przez cały okres funkcjonowania rządu Donalda Tuska “on ze swoimi współpracownikami widzieli w Rosjanach partnera”. “Partnera do współpracy energetycznej, do inwestycji. Decyzje, które były podejmowane niezależnie od tego jak ktokolwiek dzisiaj rysuje ich intencje, faktycznie, obiektywnie były decyzjami korzystnymi dla strony rosyjskiej” – oświadczył Fogiel.

Źródło: (PAP) Autor: Rafał Białkowski, Katarzyna Krzykowska
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij