Świat

Biden twierdzi, że pandemia już się skończyła

Prezydent Joe Biden stwierdził, że pandemia w USA już się skończyła. Chiński wirus kosztował życie ponad miliona Amerykanów.

W niedzielę telewizja CBS opublikowała wywiad z Bidenem. Stwierdził w nim, że pandemia już się skończyła. W zeszłą środę odwiedził pokaz samochodów w Detroit – to była pierwsza impreza masowa w jakiej wziął udział od ponad roku. „Ciągle mamy problem z COVID. Ciągle mocno nad nim pracujemy. Ale pandemia się skończyła” – stwierdził – „Jak zauważycie, nikt nie nosi masek. Każdy zdaje się być w całkiem niezłym stanie. Więc myślę, że to się zmienia. I myślę, że to idealny przykład tego”.

Wcześniej dr Anthony Fauci, jego główny doradca medyczny, stwierdził, że USA „wychodzą z fazy pandemii”. Zwrócił uwagę, że liczba nowych infekcji i zgonów jest na tyle niska, że można sobie z nią poradzić. W USA już w zeszłym roku wznowiono imprezy masowe i zrezygnowano z większości restrykcji, takich jak obowiązek noszenia maseczek czy pokazywania dowodu zaszczepienia. Osoby, które docierają do tego kraju z zagranicy, nadal jednak muszą być w pełni zaszczepione.

Źródło: Stefczyk.info na podst. The Hill Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij