Świat

Putin ma problemy z chodzeniem? Kamery uchwyciły jak Erdogan prowadzi prezydenta Rosji

Władimir Putin uczestniczy w szczycie Szanghajskiej Organizacji Współpracy w Uzbekistanie. To właśnie podczas tego wydarzenia kamery zarejestrowały dziwne zachowanie prezydenta Rosji. Na nagraniu widać, że prezydent Turcji pomaga mu w chodzeniu, prowadząc go pod rękę.

Temat pogarszającego się stanu zdrowia Putina co jakiś czas powraca do przestrzeni medialnej. Tym razem nietypowe zachowanie kremlowskiego przywódcy zarejestrowano podczas szczytu Szanghajskiej Organizacji Współpracy. Na wydarzenie odbywające się w Uzbekistanie Putin przybył w czwartek. Od tego czasu prezydent Rosji spotkał się z przywódcami Iranu, Kirgistanu, Pakistanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu, Azerbejdżanu, Indii oraz Turcji.

Na opublikowanym w sieci wideo widać, jak prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan idzie tuż  obok Władimira Putina i podtrzymuje go pod rękę. Wydaje się, że rosyjski prezydent może mieć problemy z chodzeniem.

Inny sygnał, który mógł wskazywać na pogorszenie się stanu zdrowia Putina pojawił się pod koniec sierpnia. Wówczas podczas spotkania z jednym z generałów, jedną ręką kurczowo trzymał swoje biurko. Eksperci uważają, że tym sposobem polityk może powstrzymywać niekontrolowane drżenie rąk.

Również w wakacje pojawiło się nagranie z odwiedzin Putina w muzeum wojskowego w Petersburgu. Widać na nim, że podczas rozmowy z córką ministra obrony Siergieja Szojgu, prezydent Rosji używał tylko lewej dłoni. Z kolei prawa bezwiednie zwisała wzdłuż ciała. Zwrócono również uwagę, że polityk utyka.

W maju włoski dziennik „La Stampa” informował, że Putin przeszedł operację, której powodem miał być rak. Gazeta powoływała się przy tym na swoje niesprecyzowane źródła. Podobną informację przekazywał szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanov.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij