Kraj

Premier skomentował wystąpienie Tuska w Poczdamie. „Diabeł ubrał się w ornat”

Premier Mateusz Morawiecki zareagował na słowa Donalda Tuska, które ten wypowiedział w czwartek w Poczdamie. „Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni” – napisał Morawiecki.

W czwartkowy wieczór Donald Tusk brał udział w uroczystościach rozdania nagród M100 Media Award w Poczdamie. W trakcie wydarzenia lider PO wygłosił laudację na cześć narodu ukraińskiego.

„Kiedy słyszę dziś słowa, że Europa i Niemcy powinny posłuchać się Polski w sprawie agresywnej polityki Kremla już wiele lat temu, mam gorzką niestety satysfakcję” – powiedział Tusk.

W wystąpieniu byłego premiera padło m.in. stwierdzenie: „Mieliśmy rację, kiedy ostrzegaliśmy przed fatalnymi geopolitycznymi konsekwencjami Nord Stream 2”.

„Tak mieliśmy rację, kiedy namawialiśmy was w 2008 r., a byłem wtedy premierem polskiego rządu, aby przyjąć Ukrainę do NATO” – stwierdził przewodniczący PO.

Mieliśmy rację, kiedy starałem się w 2014 r. po pierwszym ataku Rosji na Ukrainę przekonać Niemców, Francuzów, Włochów do Europejskiej Unii Energetycznej, która mogła uniezależnić Europę od dyktatu gazowego Rosji” – dodał.

Do wypowiedzi Tuska odniósł się na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

„Jak patrzę na wystąpienie w Poczdamie, to przypomina mi się powiedzenie: diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni” – napisał Morawiecki.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij