Świat

Skandaliczny wyrok sądu. Prace społeczne w stowarzyszeniu pomocy dzieciom za pedofilię

Opinię publiczną zbulwersował wyrok chorwackiego sądu, który skazał pedofila na prace społeczne. Mężczyzna wykorzystywał seksualnie 10-latkę, a karę wykonywał w stowarzyszeniu pomocy dzieciom specjalnej troski.

Sąd skazał mężczyznę ze Slawonii we wschodniej Chorwacji za wykorzystywanie seksualne swojej 10-letniej pasierbicy. W ramach kary mężczyzna wykonywał prace społeczne, których miejsce wyznaczyło kuratorium ministerstwa sprawiedliwości. Skazany m.in. kosił trawę i naprawiał urządzenia na placu zabaw w stowarzyszeniu opiekującym się dziećmi specjalnej troski.

Do sprawy, która oburzyła opinię publiczną odniósł się chorwacki minister sprawiedliwości Ivan Malenica. Polityk oświadczył, że sytuacja była pomyłką i jednocześnie zapewnił, że ten przypadek zostanie zbadany.

Chorwacka rzecznik praw dziecka Helenka Pirnat Dragiczević powiedziała w rozmowie z agencją prasową Hina, że w ubiegłym roku 43 razy wyroki więzienia za przestępstwa seksualne wobec dzieci zostały zastąpione pracami społecznymi. Rzecznik proponowała rządowi wprowadzenie ustawy, która miałaby zakazać orzekania prac społecznych za tego typu przestępstwa.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij