Świat

Dyrektor popularnej sieci sklepów wyskoczył z 18 piętra wieżowca

Dyrektor ds. finansowych sieci sklepów Bed Bath & Beyond Gustavo Arnal popełnił w piątek samobójstwo, skacząc z 18 piętra wieżowca “Jenga” na Manhattanie. Informują o tym w niedziele amerykańskie media.

Według policji wszystko wskazuje na to, że było to samobójstwo. Arnal poniósł śmierć na miejscu z powodu obrażeń odniesionych w wyniku upadku. Wieżowiec “Jenga” znajduje się w niewielkiej odległości od jego mieszkania.

Pogrążona w kryzysie sieć prowadzi wiele sklepów detalicznych z artykułami gospodarstwa domowego w Ameryce, Kanadzie i Meksyku. Według „New York Timesa” 52-letni Arnal został w 2020 roku zatrudniony w firmie, aby ją ustabilizować.

Arnal był wcześniej dyrektorem finansowym w Avon. Spędził również 20 lat w Procter & Gamble.

Menedżer zginął kilka dni po tym, jak firma ogłosiła plany zamknięcia 150 sklepów i zwolnienia 20 procent załogi. Cięcia kosztów następują w momencie, gdy Bed Bath nadal boryka się z problemami. Akcje firmy spadły w tym roku o 43 procent – – czyli o 90 procent w stosunku od swojego najwyższego notowania.

Według informacji dostarczonej przez firmę Arnal sprzedał w zeszłym miesiącu ponad 55 000 akcji za łączną kwotę 1,23 miliona dolarów. W dokumencie zaznaczono również, że po ostatniej sprzedaży nadal posiadał 255.396 akcji.

W połowie sierpnia inwestor Ryan Cohen, główny akcjonariusz Bed Bath, sprzedał swoje udziały w firmie. Po sprzedaży akcje spółki spadły o 40 procent.

Bed Bath zmaga się również z pozwem zbiorowym złożonym niedawno w Dystrykcie Kolumbii, w którym firma jest oskarżana o fałszywe przedstawienie swojej wartości i rentowności. Arnal był wymieniony w pozwie, podobnie jak Cohen.

Zapytana przez sieć CNBC o komentarz, firma poinformowała, że nie będzie udzielać komentarzy na temat toczącego się postępowania sądowego.

Źródło: PAP Autor: Andrzej Dobrowols
Fot. pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij