Świat

Tragiczny powrót z wakacji. Uczeń zamordowany w pierwszych dniach szkoły

Do tragicznego zdarzenia doszło w liceum Mergenthaler w Baltimore w stanie Maryland. 17-letni uczeń tamtejszej szkoły zmarł po tym, jak został postrzelony na dziedzińcu szkoły.

Rok szkolny w Stanach Zjednoczonych rozpoczął się już w poniedziałek 29 sierpnia. Natomiast do tragedii doszło pod koniec tygodnia, w piątek. 17-letni uczeń został zaatakowany podczas międzylekcyjnej przerwy. Jak przekazał komisarz policji w Baltimore Michael Harrison, napastnik podszedł do ucznia, gdy ten przebywał przed budynkiem szkoły. Najpierw nastąpiła między nimi krótka wymiana zdań, a następnie podejrzany wyciągnął pistolet i kilkukrotnie strzelił do ofiary.

Świadek zdarzenia, do którego dotarł reporter lokalnej telewizji David Collins, widział upadek ofiary i relacjonował, że napastnik otworzył ogień w stronę tłumu uczniów, ale celował w konkretną osobę.

Podejrzany uciekł z miejsca zdarzenia, a z relacji świadków wynika, że podczas ucieczki wyrzucił pistolet. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali napastnika oraz zabezpieczyli porzuconą przez niego broń, z której padły strzały.

Uczniowi, który został postrzelony, jeszcze na miejscu zdarzenia udzielono reanimacji. W policyjnym raporcie zaznaczono, że odniósł on jednak „poważne rany postrzałowe zagrażające życiu”. Wkrótce po przewiezieniu go do szpitala, stwierdzono zgon 17-latka.

Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie i jak na razie nie podaje danych ofiary, ani podejrzanego. Śledczy poinformowali jedynie, że napastnik, który przebywa obecnie w areszcie, jest uczniem innej szkoły średniej w mieście.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij