Świat

Szokujące sceny na ulicach Buenos Aires. Pistolet zamachowca zaciął się tuż przy głowie wiceprezydent

Uzbrojony mężczyzna został zatrzymany w czwartek wieczorem po tym, jak celował z broni ręcznej do wiceprezydent Cristiny Fernandez de Kirchner.

Argentyńska polityk nie odniosła żadnych obrażeń w wyniku incydentu, a w jego trakcie nie padły strzały – poinformowała agencja Reutera, powołując się na relację lokalnej telewizji.

Incydent miał miejsce przy wejściu do domu Fernandez de Kirchner w Buenos Aires, gdzie w ostatnich dniach zgromadziły się setki protestujących, aby poprzeć byłą prezydent, która jest oskarżona o korupcję.

Minister gospodarki Argentyny, Sergio Massa, nazwał zajście “próbą zamachu”.

“Kiedy nienawiść i przemoc przeważają nad debatą, społeczeństwa ulegają zniszczeniu i powstają sytuacje takie jak ta: próba zamachu” – napisał na Twitterze.

Rzecznik policji poinformował agencję Reutera, że w pobliżu rezydencji aresztowano “uzbrojonego” mężczyznę i “znaleziono broń kilka metrów od miejsca zdarzenia”.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij