Kraj

Minister nie ma wątpliwości: Konfederacja jest partią teraz działającą w interesie Kremla

Konfederacja jest partią działającą teraz w interesie Kremla – powiedział w środę na antenie TV Republika wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk oceniając antyukraińskie wystąpienia środowiska posła Grzegorza Brauna.

Wawrzyk był pytany w porannym wywiadzie o komentarz do artykułu w “Gazecie Polskiej Codziennie”, że środowisko posła Grzegorza Brauna z Konfederacji chce zatrzymać ukrainizację Polski i proponuje ograniczenie pomocy dla uchodźców.

“Można powiedzieć jednym zdaniem: Putin lubi to” – odpowiedział Wawrzyk. “Myślę, że w tej chwili Konfederacja jest po prostu partią antypolską, działającą wyłącznie w interesie Kremla” – ocenił.

Dodał, że jej działalność nie ma nic wspólnego “z polskim interesem, z interesem państwa polskiego, z interesem polskiego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa polskich obywateli”. “To jest właśnie ta narracja, którą w Polsce rozpowszechniają ci, którzy podzielają poglądy Kremla” – zaznaczył.

Jak stwierdził Wawrzyk, nie ma w polskim systemie prawnym możliwości wygaszania mandatów takim politykom, “ale na pewno nie można tych polityków traktować poważnie i nie można im udzielać poparcia w wyborach”. “Szczególnie w tym czasie widać, że każdy, kto głosuje na Konfederację, głosuje na partię Władimira Putina w Polsce” – dodał.

W materiale “Dezinformują na temat Ukraińców” środowa “GPC” napisała, że ludzie Grzegorza Brauna organizują hejt na ukraińskie dzieci.

“Środowisko posła Grzegorza Brauna z Konfederacji chce zatrzymać +ukrainizację+ Polski i proponuje m.in. ograniczenie pomocy dla uchodźców. Przekonuje także, że ukraińskie nastolatki spowodują, że polskie dziewczynki zostaną prostytutkami. Przekaz ten jest promowany m.in. w Sejmie i poprzez media społecznościowe” – napisała gazeta.

Dziennik przypomniał, że w lipcu Grzegorz Braun rozpoczął akcję “Stop ukrainizacji Polski”.

“Zapowiedział stworzenie broszury i wyjaśnił, że jest to +program zatrzymania procesu dezintegracji i dekompozycji, nie tylko etnicznej, ale też politycznej, a być może również terytorialnej+ Polski. Zaproponowano m.in. ograniczenie pomocy materialnej dla uchodźców i zaostrzenie kryteriów przyznawania polskiego obywatelstwa” – wskazała “GPC”.

Źródło: PAP Autor: Aleksander Główczewski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij