Kraj

Scheuring-Wilgus pokusiła się o komentarz na temat podręcznika HiT, chociaż go nie czytała. Dziennikarz jej nie odpuścił

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus otwarcie stwierdziła, że nie czytała podręcznika autorstwa prof. Roszkowskiego „Historia i Teraźniejszość”. Chwilę wcześniej przyznała, że politycy często robią tak, że z czymś się nie zapoznają, a następnie mają coś do powiedzenia na dany temat. Po czym sama dokładnie tak zrobiła.

Joanna Scheuring-Wielgus była gościem Sławomira Jastrzębowskiego w programie „Jastrzębowski Wyciska”. Dziennikarz rozmawiał z posłanką o programie Nowej Lewicy „przyjazna szkoła”. Mowa w nim m.in. o religii w szkołach oraz wycofaniu ze szkół podręcznika do przedmiotu Historia i Teraźniejszość.

Podręcznik autorstwa prof. Roszkowskiego, którego wycofania żądają politycy Nowej Lewicy, wywołał ostatnio obszerną dyskusję. Ten temat również poruszył Jastrzębowski w rozmowie z polityk.

„Ta książka, jest najgłośniejszą książką, o której się dyskutuje i to jest jej wielka zaleta, bo mnóstwo ludzi ją przeczytało. A ja np. rozmawiałem z wieloma politykami na temat tej książki” – powiedział dziennikarz.

„Dużo polityków ją strasznie krytykuje, a oni jej nie czytali w ogóle” – zauważył Jastrzębowski.

Te słowa spotkały się z aprobatą Sheuring-Wielgus, która przyznała, że faktem jest, że politycy często wypowiadają się na temat „np. spektakli, książek, podręczników, a okazuje się, że tego nie czytali”.

„Ja akurat HiT-u nie czytałam” – przyznała posłanka.

Kilka minut później, mimo wszystko polityk Lewicy wypowiedziała się na temat podręcznika prof. Roszkowskiego.

„W podręczniku, który pan przed chwilą przytaczał o in vitro mówi się w sposób, uważam” – zdążyła powiedzieć Scheurin-Wielgus. Dziennikarz przerwał jej, zauważając, że w podręczniku nie ma „ani słowa o in vitro”.

„W domyśle, w domyśle jest to tak odbierane i ludzie tak to odbierają” – odparła posłanka.

„Inaczej to sobie zinterpretowałem” – wtórował jej Jastrzębowski.

Źródło: stefczyk.info/na podst.youtube/Salon24 Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij