Rozrywka

Szokujące wyznanie gwiazdy polskiej muzyki. W wieku 10 lat została zgwałcona

Margaret, która zasłynęła m.in. z utworów „Tak Na Oko” i „Byle jak” udzieliła ostatnio wywiadu dla „Wysokich Obcasów”. Wokalistka zdradziła w nim, że jako 10-latka została zgwałcona, a jej ostatnie lata to leki, ataki paniki i bezdechu. „Dziś wiem, że moja cała kariera to było zaklepywanie ran” – przyznała wokalistka.

„Wysokie Obcasy” opublikowały fragment wywiadu, którego Margaret – czyli Małgorzata Jamroży – udzieliła na potrzeby książki „Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm” autorstwa Karoliny Sulej. To właśnie w nim gwiazda polskiej muzyki ujawniła, że została zgwałcona jako dziesięcioletnia dziewczynka. Margaret przyznała, że to wydarzenie ukształtowało ją w dorosłym życiu. Opowiedziała, że jako młoda dziewczyna stale uciekała, stając się pracoholiczką. Zdradziła, że każdą wolną chwilę musiała mieć zajętą, by nie myśleć zbyt dużo i zapomnieć o towarzyszącym jej bólu głowy. Rodzice wysłali ją do psychiatry, gdzie usłyszała: „Takie wrażliwe te nastolatki”.

Piosenkarka zdradziła, że gdy wypuszczała na rynek swój pierwszy singiel była na lekach, a wcześniej próbowała popełnić samobójstwo.

„Kiedy na rynku ukazywał się mój pierwszy singel Thank you very much, byłam na lekach i miałam za sobą próbę samobójczą. A tu przychodzą panowie i mówią: zostaw to, robimy karierę. Jak mogłam odmówić? Wybrałam życie” – powiedziała.

„Chciałabym już odkleić się od moich dramatycznych doświadczeń i żyć. Bo widzisz, czasem posiadanie problemu jest uzależniające. Przyzwyczaiłam się do życia w trybie walki, wracałam więc do tego latami i wracałam. Dopiero zaczynam widzieć, że może być tak spoko, tak cicho. Dziś wiem, że moja cała kariera to było zaklepywanie ran, chciałam pokazać swoją nieskazitelność” – przyznaje artystka.

Sceniczne początki Margaret wiążą się z „Szansą a sukces”. W 2006 roku zdobyła wyróżnienie za interpretację piosenki Steni Kozłowskiej „Będę czekać”. Trzy lata później była laureatką odcinka, wykonując utwór „Znam cię na pamięć” Moniki Brodki.

W 2014 roku wydała swój debiutancki album „Add the Blondie”, na którym znalazł się singiel „Cool Me Down”. To właśnie z tym utworem Margaret brała udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2016.

Najnowszy album wokalistka wydała w 2021 roku, a nosi on tytuł „Maggie Vision”. W tym projekcie Margaret odeszła od wcześniejszego wizerunku gwiazdy pop, na rzecz hip hopu i urban music.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Wysokie Obcasy Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Polecane artykuły

0 0

Nie żyje Tomasz Komenda. Miał 46 lat

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij