Kraj

Na niemiecko-polskim marszu LGBT doszło do kolejnej profanacji

W sobotę w Słubicach miał miejsce niemiecko-polski marsz środowisk LGBT. W jego trakcie doszło do kolejnej profanacji wizerunku Matki Boskiej.

Marsz wyruszył w sobotę po południu z Placu Bohaterów w Słubicach w woj. Lubuskim. Jego organizatorzy twierdzili, że celem tej manifestacji jest stworzenie w Dwumieście – jak nazywa się Słubice i Frankfurt nad Odrą, które do 1945 były jednym miastem – większej ilości miejsc przyjaznych LGBT oraz okazanie solidarności z polskim środowiskiem LGBT. Marsz zakończył się po niemieckiej stronie.

Marsz był relacjonowany przez facebookowy portal Nasze Słubice. Na jednym z opublikowanych przez nich nagrań widać grupę prowokacyjnie ubranych uczestników marszu niosących transparent z wizerunkiem Maryi z tęczową aureolą. Obok widać mężczyznę z transparentem z hasłem „Święta Trójca to różnorodność” na tęczowym tle.

Marsz równości środowisk LGBT rusza z placu Przyjaźni

Opublikowany przez Nasze Słubice PL Sobota, 5 września 2020

 

To niestety kolejny już przykład profanacji świętych dla katolików symboli przez środowiska LGBT. Pod koniec sierpnia na przykład kolektyw Stop Bzdurom opublikował grafikę przedstawiającą aktywistę Michała Sz., znanego lepiej jako Margot, upozowanego na Matkę Boską. Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek złożył wtedy doniesienie do prokuratury.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info, Nasze Słubice Autor: WM
Fot. screen z Youtube

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij