Świat

Szokujące doniesienia rosyjskich mediów. Polacy chcieli zaanektować Kaliningrad?

Bardzo zaskakująca informacja wypłynęła z portalu rosyjskiej telewizji “Gwiazda”, która w jednym ze swoich ostatnich artykułów zasugerowała, iż Polska szykuje się do aneksji Kaliningradu. I choć później stacja wyjaśnia, że miała na myśli komentarze kilku polskich internautów, to jednak nagłówek materiału dawał mocną sugestię, iż działania takie zostały podjęte przez polski rząd.

Rosyjski portal oparł swój artykuł na podstawie materiału zawartego w “Gazecie Wyborczej”, która pisała o obwodzie kaliningradzkim jako zupełnie odseparowanym od Moskwy po decyzji tamtejszych władz o zamknięciu granic. Dlatego też wielu Rosjan z tego obszaru decydowało się na robienie zakupów w polskich sklepów.  Ta możliwość zniknęła wraz z decyzją polskiego rządu o zamknięciu granic państwa i przywróceniu tymczasowej kontroli.

W artykule nazwanym “Polacy chcieli zaanektować obwód kaliningradzki podczas epidemii koronawirusa” nie ma jednak żadnej informacji jakoby polskie władzy szykowały potajemnie decyzję o inwazji na ten obszar. Wspomniane zostały jedynie… komentarze internautów, którzy żartobliwie proponowali włączenie Kaliningradu do Polski i przeprowadzenia nawet w tym celu specjalnego referendum/

Źródło: NCzas Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij