Publicystyka

Wałęsa odda swoje pieniądze Kaczyńskiemu? Zaskakująca deklaracja byłego prezydenta

Lech Wałęsa ponownie zaskoczył. W rozmowie z “Super Expressem” były prezydent zapewnił, że odda swoje pieniądze Jarosławowi Kaczyńskiemu. Będzie to kwota stanowiąca tzw. “trzynastą emeryturę”.

Wiadomość o najnowszej “Piątce Kaczyńskiego” z całą pewnością zadowoliła większość emerytów i rencistów, którzy zgodnie z programem otrzymają dodatkowe świadczenie emerytalne, tzw. “trzynastkę”. Już w maju aż 9 milionów Polaków otrzyma ok. 888 zł dodatkowej pensji emerytalnej. Jednak nie wszystkim ten pomysł się podoba.

Taką osobą jest Lech Wałęsa. Były lider “Solidarności” w rozmowie z tabloidem zapewnił, że swoją “trzynastkę” odda Jarosławowi Kaczyńskiemu. Pytany o powody były polityk powiedział, że nie przyjmie dodatkowe świadczenia ze względu na sposób “w jaki jest ono proponowane oraz w jaki sposób rządzi PiS”. Dziennikarz “SE” zapytał, czy dodatkowa emerytura nie ulży osobą, którym przysługuje to świadczenie.

– Ale to nie o to chodzi! To ja, Lech Wałęsa, zgłoszę 5 tys. zł dla każdego obywatela. I proszę to zrealizować… No i na tej zasadzie to jest… No gdzie my żyjemy?! – odpowiedział Wałęsa.

Źródło: Super Express Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij