Publicystyka

Ziemkiewicz i Ogórek dementują plotki Wyborczej. “Jak to GW, ani słowa prawdy”

Jak informuje “Gazeta Wyborcza” sąd umorzył sprawę karną Magdalenę Ogórek przeciwko dyrektorowi Muzeum Polin. Cofnięty został także pozew cywilny Rafała Ziemkiewicza. Sami zainteresowani zdementowali doniesienia “GW”.

Chodzi o internetowe wpisy dziennikarki TVP oraz publicysty “DoRzeczy”, które zostały umieszczone na wystawie dotyczącej antysemityzmu w Muzeum Polin. Obydwoje podjęli stosowne kroki prawne wobec dyrektora placówki. Ogórek złożyła prywatny akt oskarżenia wobec Dariusz Stoli, z kolei Ziemkiewicz wytoczył powództwo.

Zgodnie z relacją “Gazety Wyborczej” akt oskarżenia został umorzony przez sąd, a pozew Ziemkiewicza cofnięty. Jednak dziennikarze nie zgadzają się z tą opinią. Ogórek twierdzi, ze sąd w jej przypadku nawet nie zbadał sprawy. Natomiast prawicowy publicysta napisał, że pozew został mu zwrócony gdyż, gdyż Stola nie odebrał go nawet.

Jak to w GW ani słowa prawdy. Pozew został mi zwrócony bo odważny p. Stola go nie odebrał ukrywając się metodą Michnika i Czuchnowskiego – w Polin niestety nie znają tego pana. Nic straconego. Przypisał mi coś co nie miało miejsca więc ustalę jego adres – napisał publicysta.

 

Źródło: DoRzeczy/ Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij