Świat

Tysiące uchodźców z Iranu i Afganistanu czeka na granicy z Grecją

W ostatnich dniach tysiące Irańczyków i Afgańczyków zgromadziło się na granicy Turcji z Grecją w oczekiwaniu, że będą mogli wkrótce przejść na grecką stronę. Pogłoski, że władze wkrótce na to zezwolą, pojawiły się na portalach społecznościowych.

W ciągu ostatnich trzech dni policja zatrzymała w tureckim mieście Edirne ponad 950 cudzoziemców, w większości Irańczyków i Afgańczyków, którzy przybyli tu w oczekiwaniu, że będą mogli przejść grecką granicę i dotrzeć w ten sposób do Unii Europejskiej.

Turecka agencja Anatolia, która badała sprawę, podaje, że informację o rzekomo mającym nastąpić otwarciu granicy turecko-greckiej rozpowszechnił jeden z popularnych portali społecznościowych.

W 2015 roku zarejestrowano podobny przypadek, gdy jeden z portali rozpowszechnił analogiczną wiadomość. Wynikało z niej, że migranci będą mogli swobodnie przedostać się z Turcji przez Grecję do Niemiec.

Władze w Stambule po kilku dniach zajęły się wówczas zorganizowaniem dla tych osób bezpłatnego przewozu do tureckich prowincji, z których przybyli.

 

 

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/EPA/SOTIRIS BARBAROUSIS

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij