Kraj

Skandal w znanej sieci hipermarketów! Klienci mogli zakupić saszetki ze swastyką

Do niebywałego skandalu doszło po sensacyjnym odkryciu w jednym z krakowskich sklepów sieci Auchan. W ofercie hipermarketu znalazły się saszetki turystyczne, które zawierały nazistowską symbolikę. Władze sklepu zareagowały natychmiastowo wycofując skandaliczny produkt ze sprzedaży i przepraszając za całą sytuację.

Sprawę jako pierwsza nagłośniła “Gazeta Krakowska”, która przytoczyła historię jednej z mieszkanek stolicy województwa małopolskiego. Kobieta kilka tygodni temu zakupiła jedną z torebek turystycznych, popularnie znanych jako tzw. nerki, na których zobaczyć można było nazistowskie symbole.

– Jestem w szoku. Przez kilka tygodni chodziłam z torebką, na której są nazistowskie symbole. W życiu bym nie pomyślała, że w sieci marketów może być sprzedawane coś takiego – mówiła zaskoczona kobieta.

Na sytuację szybko zareagowały polskie władze Auchan, które natychmiast przeprosiły za zaistniałą sytuację. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Auchan Polska Dorota Patejko, saszetki były dostarczone przez polskiego dostawcę, który podobną symbolikę zamieścił na kilku innych produktach. Wszystkie zostały natychmiast wycofane ze sprzedaży, a każdą z zakupionych torebek będzie można zwrócić.

 

Źródło: Niezależna/ Gazeta Krakowska Autor: JD
Fot. wikipedia

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij