Kraj

Skandal! Sąd uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej w sprawie warszawskiej kamienicy. Ostry komentarz Patryka Jakiego

Decyzja komisji weryfikacyjnej z października ubiegłego roku, dotycząca kamienicy przy ul. Otwockiej 10 w Warszawie, została uchylona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny. Oburzenia treścią orzeczenia nie ukrywa wiceminister Patryk Jaki.

Sprawa dotyczy ustaleń komisji reprywatyzacyjnej z października zeszłego roku, która ostatecznie stwierdziła nieważność decyzji zwrotowej prezydenta m.st. Warszawy z 8 grudnia 2005 r. w sprawie nieruchomości przy ul. Otwockiej 10. Spore wątpliwości wzbudziły liczne zaniedbania, jakich dopuścił się warszawski ratusz w swojej decyzji. Wskazano m.in. ustanowienie przez sąd kuratora dla osoby nieznanej z miejsca pobytu, w sytuacji, gdy nie żyła ona od ponad 50 lat. Tym kuratorem był Marek M., który wraz z matką zasłynął ze skupowania roszczeń w kamienicy przy ul. Otwockiej 10. Łącznie na cały budynek składający się z 24 lokali mieszkalnych mężczyzna wydał ok. 300 tysięcy złotych.

Jednak zdaniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego komisja reprywatyzacyjna przy wydaniu swojej decyzji nie zbadała okoliczności “nieodwracalnych skutków prawnych”, do których mogło dojść już w późniejszym okresie w związku z obrotem prawami do nieruchomości. Miało to wpłynąć ostatecznie na całkowity podważeniu orzeczenia komisji w sprawie unieważnienia decyzji zwrotnej z 2005 roku.

Sprawę głośno skomentowali zarówno Jan Śpiewak, jak i Patryk Jaki.

Wyrok WSA w Warszawie jest nieprawomocny, a zainteresowanym w sprawie wciąż przysługuje możliwość złożenia skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Źródło: niezależna.pl/ Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij