Kraj

Minister podsumowała trzy lata “500 plus”. “Ten program to tysiące zrealizowanych marzeń dzieci”

Trzy lata “500 plus” to nie tylko urodziny programu społecznego Prawa i Sprawiedliwości. To tysiące zrealizowanych marzeń dzieci – ubrań, zabawek, wakacji i wyremontowanych pokojów – napisała w poniedziałek na Twitterze minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

“Trzy lata +500 Plus+ to nie tylko urodziny programu społecznego Prawa i Sprawiedliwości. To tysiące zrealizowanych marzeń dzieci – ubrań, zabawek, wakacji i wyremontowanych pokojów” –
napisała na Twitterze szefowa resortu rodziny z okazji trzylecia programu “Rodzina 500 plus”. Wyraziła też zadowolenie, że rząd mógł “pomóc rodzinom w dążeniu do ich aspiracji”.

MRPiPS poinformowało, że z programu “Rodzina 500 plus” korzysta ponad 3,6 mld dzieci, a w całej Polsce objętych jest nim 52 proc. wszystkich dzieci do lat 18. Dotychczas na program z budżetu
państwa przeznaczono 67 mln złotych.

Program “Rodzina 500 plus” wszedł w życie 1 kwietnia 2016 r. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do
ukończenia przez nie 18 lat.

Rodziny z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego) mogą otrzymać wsparcie na pierwsze lub jedyne dziecko.

Zgodnie z projektem zmian w programie od 1 lipca 2019 r. “500 plus” będzie również przyznawane na pierwsze dziecko bez względu na dochody rodziny.

Źródło: Dorota Stelmaszczyk Autor: PAP
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij