Kraj

Magdalena Adamowicz skomentowała atak na byłego prezydenta Siedlec. Ważny apel wdowy po prezydencie Gdańska

Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska, skomentowała na Twitterze atak na polityka Prawa i Sprawiedliwości. 

Wojciech Kudelski, były prezydent Siedlec, został zaatakowany w poniedziałek przed godz. 8 przez nieznanego mężczyznę. Polityk obrażeniami ciała został przewieziony do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, gdzie został zoperowany.

– Jestem myślami z zaatakowanym byłym prezydentem Siedlec Wojciechem Kudelskim. Modlę się za jego powrót do zdrowia, do rodziny. Zatrzymajmy wreszcie tę spiralę nienawiści! #ITNH – napisała Adamowicz na Twitterze.

Wcześniej Magdalena Adamowicz zadecydowała o kandydowaniu do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej.
– Uważam, że już najwyższa pora, by systemowo i bezkompromisowo sprzymierzyć się w walce z mową nienawiści – pisała Magdalena Adamowicz w liście otwartym, w którym opisywała powody swojego wejścia do polityki.

Wdowa po prezydencie Gdańska podkreślała, że wchodzi do polityki, aby pokazać, że nie „poddamy się logice nienawiści, nietolerancji i nieufności”. Zdaniem Magdaleny Adamowicz, jej mąż nie zostałby zamordowany, gdyby nie mowa nienawiści, która została “bezdusznie użyta jako oręż w walce polityczne”.

Źródło: Stefczyk.info Autor: Twitter
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij