Gospodarka

Morawiecki w liście do młodych przedsiębiorców: Będziemy dokładać wszelkich starań, by stworzyć lepsze warunki dla biznesu

Prosta spółka akcyjna, którą zajmuje się już Sejm, jest szansą dla młodych innowatorów – ocenił w liście do uczestników konferencji w Toruniu premier Mateusz Morawiecki. Na ostatniej prostej są także prace nad projektem ustawy przeciwdziałającej zatorom płatniczym – dodał.

“My Polacy słyniemy z przedsiębiorczości. Nasi ambitni i innowacyjni rodacy swoją aktywnością każdego dnia zmieniają Polskę. Rząd zaś dokłada wszelkich starań, by tworzyć coraz lepsze warunki do prowadzenia biznesu” – napisał Morawiecki w liście do uczestników konferencji “Przedsiębiorstwa w Polsce. Teraźniejszość i przyszłość. Tradycja i start-upy” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. List odczytał minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Premier dodał, że rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadza setki zmian korzystnych dla biznesu – szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw.

“Jako pierwsi wsłuchaliśmy się w głos tego środowiska powołując Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jest dla nas niezwykle ważne, że nad nowymi propozycjami pracujemy ramię w ramię z właścicielami firm. Prowadzimy konsekwentny dialog ze sferą budżetową, czego efektem jest m.in. Sto zmian dla firm, Konstytucja biznesu, Pakiet małych i średnich przedsiębiorstw, czy tzw. mały ZUS” – dodał szef rządu.

Zaznaczył, że tylko wprowadzony od stycznia tego roku pakiet skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw zawiera prawie 50 rozwiązań, dzięki którym w kasach firm zostanie blisko 4 mld zł.

“Niższe, proporcjonalne do przychodów składki ZUS dla najmniejszych firm, to ogromna korzyść, która przyniesie im ponad 5 mld zł oszczędności w ciągu dekady” – napisał Morawiecki.

Zwrócił uwagę w liście, że rozwój gospodarczy to jednak nie tylko liczby i wykresy, ale również sprawiedliwość.

“Na ostatniej prostej są prace nad projektem ustawy przeciwdziałającej zatorom płatniczym. Regulacje te wyrównają pozycję mniejszych podmiotów w relacji z większymi. Z kolei do Sejmu trafiła już oczekiwana przez wielu młodych innowatorów – prosta spółka akcyjna. Dzięki szybkiej rejestracji elektronicznej, symbolicznej złotówce kapitału na start oraz elektronizacji procedur pozwoli ona nam rozwijać start-upy i stać się Doliną Krzemową Europy” – dodał premier.

Podkreślił, że innowacyjność jest dla Polski ogromną szansą rozwoju, kołem zamachowym, które może nakręcić gospodarkę i pozwolić dogonić Zachód.

Źródło: PAP Autor: Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij