Kraj

Mazurek odpowiada na działania opozycji. “Chcą jedynie wywołać medialny zamęt”

Oświadczenia majątkowe prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego były sprawdzane zgodnie z procedurami, które są znane politykom PO – podkreśliła rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Konferencja polityków PO służy wyłączenie wywoływaniu medialnego zamętu – dodała.

Wcześniej w czwartek na konferencji prasowej poseł Marcin Kierwiński (PO) przypomniał, że w związku ze sprawą planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców dla powiązanej z PiS spółki Srebrna i rozmów w tej sprawie austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera m.in. z Jarosławem Kaczyńskim, PO zwracała się m.in. do CBA o kontrolę oświadczeń majątkowych lidera PiS a później złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości niedopełnienia w tej sprawie obowiązków przez CBA.

Kierwiński poinformował, że politycy PO w czwartek dowiedzieli się, iż “prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie skargi, (…) na bezczynność CBA, na niedopełnienie obowiązków przez CBA”. Cezary Tomczyk (PO) zapowiedział, że Platforma złoży zażalenie do sądu rejonowego w Warszawie na decyzję prokuratury.

Odnosząc się do konferencji posłów Platformy Mazurek powiedziała, że oświadczenia są sprawdzane, także przez polityków innych formacji niż PiS i przez urzędy skarbowe.

“We wszystkich oświadczeniach majątkowych prezes Jarosław Kaczyński ujawniał swoje dochody, zobowiązania, funkcje, które pełnił, więc dzisiejsza konferencja polityków PO służy wyłącznie jednemu – żeby wywołać zamęt medialny, szum medialny, żeby stworzyć takie przeświadczenie wśród Polaków, że coś z oświadczeniem majątkowym Jarosława Kaczyńskiego jest nie tak” – powiedziała Mazurek dziennikarzom.

Według niej posłowie PO “robią to z premedytacją, z wyrachowaniem”, ponieważ od dawna są w parlamencie i “doskonale wiedzą, jakie są procedury przy sprawdzaniu oświadczeń majątkowych”.

Źródło: PAP Autor: brw/ mok/
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij