Publicystyka

Tym razem przesadził. Seria skandalicznych grafik na profilu Lecha Wałęsy

Lech Wałęsa jest osobą niezwykle aktywną w mediach społecznościowych. Wpisy byłego polityka cieszą się zwykle sporym zainteresowaniem, głównie z powodu ich kontrowersyjnego charakteru. Wydaje się jednak, że były prezydent tym razem przesadził, publikując obraźliwe grafiki na temat swoich rywali politycznych.

W sobotę ok. godziny 4 nad ranem Lech Wałęsa udostępnił kilka grafik oraz nagrań, na których są przedstawieni politycy Prawa i Sprawiedliwości (w tym głównie prezes Jarosław Kaczyński) oraz ksiądz Tadeusz Rydzyk. Wszystkie opublikowane materiały miały na celu wyśmianie oraz obrażenie wyżej wspomnianych osób.

Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości były prezydent “poświęcił” dwa memy. Na jednym z nich Wałęsa śmieje się ze wzrostu Jarosława Kaczyńskiego (choć jest to zarzut absurdalny, ponieważ były lider “Solidarności” jest jedynie wyższy o 2 cm od polityka PiS). Natomiast na drugiej grafice głowa lidera partii rządzącej została wklejona w przeróbkę koszulki “Konstytucja” z napisem “masturbacja”.

Oprócz samego prezesa, oberwało się także innym polityk PiS. Na kolejnym memie widać księdza Rydzyka wypowiadającego słowa “Oto moje barany Boże”, a pod spodem zostali zamieszczeni m.in Andrzej Duda, Beata Szydło czy Jarosław Gowin. Wałęsa zamieścił także grafikę przedstawiającą czołowych polityków PiS w ramce z napisem “poczet kłamców Polski”.

Tak jak większość poprzednich postów, tak i te zgromadziły szereg komentujących. Znalazły się osoby, których memy bawiły, jednak oprócz nich była także duża ilość ludzi, których oburzyła aktywność Lech Wałęsy. Niektórzy wprost podkreślili, że udostępnianie takich grafik, że osobą w przeszłości piastującą urząd prezydenta oraz stanowiącą swoisty autorytet dla wielu osób, jest po prostu nie na miejscu.

Źródło: Facebook Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij