Kraj

Znakomite wyniki programu 500+. Polska na czele państw skutecznie redukujących ubóstwo

Program 500+ jest skutecznym narzędziem polskiej polityki socjalnej, dzięki któremu udaje się wyciągać coraz więcej ludzi z ubóstwa – wynika z raportu Instytutu Luxembourg Income Study.

Wyniki badania są bardzo pozytywne dla Polski. Po Węgrzech oraz Irlandii jesteśmy najskuteczniejszym państwem w sektorze zwalczania biedy w ciągu ostatnich 50 lat. Zgodnie  z danymi instytutu od 1995 roku poziom ubóstwa spadł aż o 29%.

– Prawie co 10. człowiek w Polsce nie żyje w biedzie tylko dzięki wypłatom z państwa – informuje portal Money.pl, który jako pierwszy przedstawił wyniki raportu.

Badania wskazują, że w Polsce z roku na rok zmniejsza się poziom ubóstwa. W 2018 r. – uwzględniając transfery socjalne – było to 13 proc. Polaków. Do takiego wyniku przyczyniają się nie tylko zasiłki, ale także wypłaty w ramach programu 500+, który znacznie poprawia sytuację materialną Polaków.

Źródło: TVP Info/ Money.pl Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij