Publicystyka

Skandaliczny wpis mazowieckiego barona PSL i wiceszefa tej partii. Zrobił z Jarosława Kaczyńskiego zbrodniarza

W PSL-u najwyraźniej ciężko znoszą ostatnie perturbacje związane z przystąpieniem ugrupowania do Koalicji Europejskiej i falą krytyki, która spłynęła na czołowych polityków tej partii z tzw. “dołów partyjnych”. Działaczom nie podoba się firmowanie logiem ich partii pomysłów liberalnych polityków koalicji dotyczących m.in. promocji LGBT i rewolucji obyczajowej.

Wierchuszka PSL dwoi się i troi żeby odwrócić uwagę opinii publicznej od tych tematów. Politycy tej partii co i rusz brylują w mediach, odcinając się (często niezbyt wiarygodnie) od co bardziej rewolucyjnych pomysłów obyczajowych liberałów. Są jednak i tacy, którzy w tej maskaradzie postanowili pójść o krok dalej i chwycić się przysłowiowej brzytwy. Bo jak inaczej wytłumaczyć wpis czołowego polityka PSL, marszałka województwa mazowieckiego i wiceprzewodniczącego tej partii Adama Struzika?

Mazowiecki baron, jak nazywają go nieprzychylni politycy ugrupowania (a takich w mazowieckim PSL-u nie brakuje, co można było odczuć podczas ostatnich wyborów samorządowych) postanowił porównać prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do Adolfa Hitlera i zamieścił przerobioną grafikę prezesa z charakterystycznym wąsikiem. Całość opatrzył komentarzem: nie da się spać.

Choć po fali krytyki i licznych głosach oburzenia, także z szeregów własnej partii, po kilku godzinach wpis zniknął, to, jak zauważają internauci – niesmak pozostał. W internecie jednak nic nie ginie i kompromitacja polityka została udokumentowana. Jak słusznie zauważył  Maciej Stańczyk “na całym świecie po takim wpisie byłaby dymisja”. Najwyraźniej jednak standardy PSL są mniej wyśrubowane.

 

Źródło: Autor: Piotr Filipczyk
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij