Publicystyka

Polska problemem UE? Szczere wyznanie Thun, która wskazuje jedną rzecz, jakiej zazdrości nam Europa

Koalicja Europejska jedną z niewielu rzeczy, której Europa zazdrości Polsce? Tak przynajmniej twierdzi Róża Thun, która na ostatnim spotkaniu w Kielcach próbowała udowodnić, że Polska jest problemem dla Unii Europejskiej.

W stolicy województwa świętokrzyskiego odbyło się spotkanie zatytułowane “Na czym polega ta robota w Brukseli?”. Głównym gościem konferencji była Róża Thun. Eurodeputowana z ramienia Platformy Obywatelskiej mówiła o sytuacji Polski na tle Unii Europejskiej. Jej zdaniem jesteśmy krajem, który europejską wspólnotę… osłabia. Co jest powodem “problemu UE”, jaki jest nasz kraj? Polityk przetoczyła stałe argumenty opozycji, zgodnie z którymi rząd w Polsce łamie praworządność oraz zasadę niezawisłości i niezależności sędziowskiej. Co więcej Polska jest krajem, który “bierze pieniądze, ale nic nie daje od siebie”.

Jest jednak jedna, polityczna rzecz, którą mają nam zazdrościć przedstawiciele innych państw członkowskich. Zdaniem Thun jest to… Koalicja Europejska, która wywołuje pozytywne wrażenie w Strasburgu i Brukseli.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij