Kraj

Timmermans chwali rząd PiS. Wiceszef Komisji Europejskiej skrytykował działania poprzedniego rządu

Frans Timmermans chwali rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wiceszefowi Komisji Europejskiej podoba się fakt, że polska rada ministrów pod przewodnictwem Mateusza Morawieckiego kładzie nacisk na politykę socjalną, która jego zdaniem została zaniedbana za czasów PO-PSL.

Kandydat socjalistów na szefa Komisji Europejskiej wskazuje, że do tej pory unijny organ popełnił sporo błędów, wobec których prawicowe partie potrafiły dobrze zareagować i przedstawić konkretne rozwiązania. Europejski polityk jak o przykład podaje postulaty programowe rządu Prawa i Sprawiedliwości, który zadbał o rozwój polityki socjalnej państwa.

 To było konieczne. Poprzedni rząd zaniedbał ten obszar. Nie wszystko, co robią, jest złe – mówił mężczyzna.

Timmermans skrytykował także pomysł części niemieckich polityków o powołaniu nowego organu unijnego, który badałby stan “praworządności w państwach członkowskich UE”. Polityk oznajmił także, że zamierza się pojawić w Polsce podczas kampanii wyborczej najprawdopodobniej na konwencji SLD albo Wiosny.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij