Kraj

Co na to Trzaskowski? Zdecydowana odpowiedź polskich rodziców. Nie chcą karty LGBT+

Polacy są przeciwni wprowadzaniu karty LGBT+ w swoich miejscowościach – wynika z najnowszego sondażu IBRIS przeprowadzonego na zlecenie “Super Expressu”.

Deklaracja LGBT+ wprowadzona przez stołeczny ratusz wywołała spore kontrowersje wśród polskiego społeczeństwa. Wszystko za sprawą rozwiązań, jakie wprowadzona wspomniana karta takie jak lekcje edukacji seksualnej dla dzieci, zgodne ze standardami WHO. Wytyczne światowej organizacji zdrowia są zaskakujące w swojej treści, gdyż poruszają kwestię “radości sprawianej przez dotykanie własnego ciała”. Rafał Trzaskowski jednak zaprzecza, aby deklaracja LGBT+ wprowadzała takie rozwiązania.

A co o wychowaniu seksualnym sądzą polscy rodzice? Zdecydowana większość z nich w sondażu IBRIS wskazała, że na zajęcia z edukacji seksualnej powinny chodzić te dzieci, których rodzice wyrażą na to zgodę. Taką odpowiedź wskazało aż 78,5 % respondentów. Znalazła się także spora ilość zwolenników poglądu, że wiedzę o seksie młodzi ludzie powinni nabywać głównie od rodziców (ponad 67% głosów “za”, przy niecałych 30% “przeciw”).

Polaków zapytano także, czy chcieliby, żeby w ich miejscowości została podpisana podobna deklaracja, co w Warszawie. Ponad połowa ankietowanych (ok. 55%) nie wyraziła zgody na wprowadzenie takiego rozwiązania. Poparcie wyraziło ok. 28% badanych, z kolei 17% respondentów nie wyraziła swojego zdania w tej tematyce.

Źródło: Super Express Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij