Publicystyka

“Niech płacą polscy podatnicy”. Ziemkiewicz przypomina starą publikację o handlu żydowskim majątkiem

Rafał Ziemkiewicz napisał na Twitterze mocny tekst opisujący praktyki dokonywane przez gminy żydowskie w Polsce. Publicysta przypomniał także stary tekst z magazynu “Forbes” sprzed 5 lat.

-Gminy Żydowskie wycisnęły z państwa polskiego grubą ogromny majątek m. in 500 nieruchomości, które przeważnie odsprzedały – pisze publicysta Do Rzeczy – Poszło na rzeczy dla ich szefów ważniejsze – za renowacje cmentarza niech zapłacą polscy podatnicy. Bo jak nie, to antysemityzm.

Ziemkiewicz podał także link do głośnego artykułu magazynu “Forbes” zatytułowany jako “Kadisz za milion dolarów”, w którym wykazano szereg nieprawidłowości przy obrocie mienia odzyskanego przez polskie gminy żydowskie. Mężczyzna opisał także historię jaka towarzyszyła publikacji, która została potępiona przez wydawcę, który żądał zwolnienia autora reportażu oraz przeproszenia jego bohaterów.

Ten tekst, cudem ocalały w szczątkowej formie w sieci, ma zresztą charakterystyczna historię. Zakwestionowany przez opisanych przekręciarzy, trafił do USA, gdzie powołana przez wydawcę komisja zbadała sprawę i pogratulowała autorom rzetelności. Po czym amerykański wydawca nakazał wyrzucić autora i przeprosić bohaterów reportażu, nie ukrywając nawet, że robi to na żądanie amerykańskich organizacji walczących z antysemityzmem, do których zwrócili się po interwencję polscy współbracia. I temat majątku po przedwojennych gminach żydowskich znikł z mediów. – czytamy we wpisie Rafała Ziemkiewicza.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij