Świat

Zaatakowała zwolennika Trumpa, okazało się, że przebywa w USA nielegalnie i zostanie deportowana

Kobieta, która została oskarżona o napaść na  mężczyznę w czapce “Make America Great Again” w meksykańskiej restauracji w Falmouth, została aresztowana.  Departament powiedział, że przebywała w Stanach Zjednoczonych nielegalnie.

Policja tłumaczy, że ​​Rosiane Santos przeszła obok Brytona Turnera jedzącego obiad w Casa Vallarta i zrzucając jego czapkę z głowy naruszyła jego nietykalność.  Następnie rzekomo zaatakowała go werbalnie. Turner nagrał wideo pokazujące część konfrontacji.

Turner w wywiadzie dla telewizji CBS powiedział, że próbował zjeść smaczny posiłek, gdy Santos złapała za kapelusz wspierający prezydenta Trumpa.

“Na koniec dnia to tylko czapka”, powiedział Turner po tym incydencie. “Naprawdę nie rozumiem, dlaczego ludzie nie mogą się  swobodnie wypowiadać, wszyscy muszą się wściekać”.

Policja w Falmouth oskarżyła Santosa o zakłócanie porządku publicznego  na początku tego miesiąca. We wtorek ICE (przyp. red. U.S. Immigration and Customs Enforcement- urząd do spraw imigracji i egzekwowania cła)  zabrała ją do aresztu.

“Funkcjonariusze do spraw deportacji wraz  z funkcjonariuszami ICE aresztowali Rosiane’a Santosa, obywatelkę Brazylii, bezprawnie przebywającą w stanie Massachusetts” – powiedział rzecznik ICE, John Mohan.

Santos stanie przed sędzią imigracyjnym w celu przeprowadzenia postępowania deportacyjnego.

“Nie chcę nigdy zakładać, że ludzie są nielegalni, ponieważ nie sądzę, że jest to sprawiedliwe dla wielu dobrych obywateli”, powiedział Turner. “Dobrze, że ją złapali.”

Nie jest to jedyna taka sytuacja w Stanach Zjednoczonych. Środowiska lewicowe coraz częściej używają argumentów siłowych i agresji werbalnej w stosunku do osób jawnie wspierających politykę prezydenta Trumpa. Tylko w tym tygodniu w New Jersey w jednym z popularnych supermarketów poturbowano 81 latka a uczennicy z północnej Kalifornii zagrożono wydaleniem ze szkoły średniej tylko dlatego, że te osoby nosiły czapkę „Make America Great Again”.

 

Źródło: CBS, Daily Mail Autor: JB
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij