Publicystyka

Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o konflikcie polsko-izraelskim. “Nie ma dialogu z chamem”

Rafał Ziemkiewicz na wizji Telewizji Republiki wypowiedział się na temat konfliktu dyplomatycznego pomiędzy Polską oraz Izraelem. Publicysta wyjaśnił, że nie ma miejsca na żaden dialog z osobami, które zachowały się wobec naszego kraju skandalicznie. Dziennikarz wyjaśnił także, dlaczego jego zdaniem Żydzi nienawidzą Polaków.

– Dlaczego Żydzi nas nienawidzą? Bo bardziej im się opłaca nas nienawidzić, niż z nami handlować. Kiedy zacznie im się opłacać z nami handlować, to będziemy w takiej sytuacji jak Węgry – wyjaśniał Ziemkiewicz, który uznał Netanjahu oraz Katza za “małe misie” w porównaniu do reszty izraelskich polityków.

Zdaniem publicysty Polska jest atakowana przez Izrael, gdyż nie jest krajem z którym można robić interesy, tak jak ze wspomnianymi wyżej Węgrami. Dziennikarzy wskazuje, że rozmowy Netanjahu z Orbanem wyglądają zupełnie inaczej, są nastawione na tematykę gospodarczą, podczas gdy relacje z Polską są oparte na rozmowach dotyczących historii. Dlatego zdaniem Ziemkiewicza jest to, że dla Izraela naturalne jest posiadanie wroga jakim jest Polska.

Ziemkiewicz odniósł się także do skandalicznych wypowiedzi Israela Katza, w których izraelski szef dyplomacji mówił o kolaboracji Polski z III Rzeszą w Holokauście oraz o tym, że Polacy antysemityzm “wyssali wraz z mlekiem matki”. Publicysta “Do Rzeczy” uznał takie zachowanie polityka za chamskie.

Nie ma dialogu z chamem. Nie ma dialogu z Israelem Katzem. Jeśli głaszcze się chama, to on kopie. (…) Musimy być państwem, z którym bardziej będzie się opłacać prowadzić interesy, niż z nim zadzierać – mówił Rafał Ziemkiewicz.

Źródło: Telewizja Republika Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij