Kraj

Tego się nie spodziewali. W najnowszym sondażu PiS bije na głowę konkurentów

PiS, Platforma a dalej długo długo nic. Parlament Europejski zlecił sondaż dotyczący preferencji wyborczych mieszkańców Europy. Z badań wynika, że w Polsce Prawo i Sprawiedliwość nie ma sobie równych i gdyby wybory do PE odbyły się teraz partia uzyskałaby w nich 24 mandaty. To o 5 więcej niż w poprzednich wyborach.

Swoją reprezentację w europejskiej izbie miałaby także Platforma Obywatelska (20 mandatów – o jeden więcej niż przy poprzednich wyborach) oraz “Wiosna” Roberta Biedronia ( 4 miejsca) i SLD (4 miejsca – jedno miejsce mniej). Eurodeputowanych straciłoby PSL i partia Janusza Korwina-Mikkego.

Zmieniłby się także układ sił w samym Parlamencie.  Choć Europejska Partia Ludowa dalej byłaby największym ugrupowaniem w PE, to w porównaniu z obecnym stanem posiadania w liczącej 705 osób izbie straciliby 34 miejsca. Jeszcze większe straty ponieśliby będący obecnie na drugim miejscu socjaliści (51 miejsc).

 

 

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij