Kraj

Znamy datę pogrzebu Jana Olszewskiego. Są także pierwsze ustalenia w sprawie długości żałoby narodowej

Jak udało się ustalić dziennikarzom “Polsat News” żałoba narodowa związana ze śmiercią Jana Olszewskiego będzie trwała trzy dni. Znana też jest data pogrzebu byłego premiera, którą ujawnił w rozmowie z Polskim Radiem Kornel Morawiecki.

O tym, że żałoba narodowa będzie trwała dłużej niż jeden dzień wspomniał rzecznik prezydenta Błażej Spychalski w wywiadzie udzielonym stacji TVP. Zgodnie z nieoficjalnymi ustaleniami dziennikarzy “Polsat News” upamiętnienie byłego szefa rządu będzie trwało łącznie 3 dni, a stosowany dokument został przekazany przez prezydenta Andrzeja Dudę do premiera Mateusza Morawieckiego.

Tymczasem Kornel Morawiecki w rozmowie z Polskim Radiem zdradził datę pogrzebu ś.p. Jana Olszewskiego. Jak ujawnił marszałek senior ceremonia odbędzie się w najbliższą sobotę 16 lutego. Informację miała mu przekazać żona zmarłego polityka, Marta Miklaszewska.

Jan Olszewski zmarł w w ubiegły czwartek 7 lutego w jednym z warszawskich szpitali w wieku 89 lat. Pomiędzy grudniem 1991 roku, a czerwcem 1992 roku stał na czele polskiego rządu.

Źródło: Do Rzeczy/ Polsat News/ Polskie Radio Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij