Kraj

Dulkiewicz i Trzaskowski pojechali do Brukseli. Rozmawiali z Tuskiem o obchodach 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i p.o. prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz rozmawiali w środę w Brukseli z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem m.in. o obchodach 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Informacje o tym Trzaskowski i Dulkiewicz zamieścili na portalach społecznościowych.

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FA.Dulkiewicz%2Fposts%2F1181374038698633&width=500″ width=”500″ height=”726″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allow=”encrypted-media”></iframe>

“Rozmowa z przewodniczącym RE Donaldem Tuskiem. Jak zwykle ciekawa, jak zawsze o kwestiach najważniejszych – dla Europy, dla Polski, dla regionów i miast. Nie zabrakło też wątków historycznych – w związku z dzisiejszą rocznicą Okrągłego Stołu i nadchodzącymi obchodami #4czerwca” – napisał na Twitterze Trzaskowski, zamieszczając pod wpisem zdjęcie ze spotkania z Tuskiem i Dulkiewicz.

Wpis opatrzony zdjęciem zamieściła na Facebooku Aleksandra Dulkiewicz. “Dzisiaj w Brukseli wspólnie z Przewodniczącym Rady Europejskiej Donald Tusk oraz Prezydentami Miasto Stołeczne Warszawa Rafał Trzaskowski i Białystok Tadeusz Truskolaski rozmawialiśmy o ważnych sprawach dla polskich miast i regionów. Była to też okazja do omówienia wspólnych planów obchodów 30 rocznicy 4 czerwca” – napisała p.o. prezydenta Gdańska.

4 czerwca 1989 r. przeprowadzono pierwszą turę wyborów do Sejmu i Senatu, na zasadach ustalonych podczas obrad Okrągłego Stołu; zakończyła się ona zwycięstwem “Solidarności”, którego konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Źródło: PAP Autor: Mateusz Roszak
Fot. fb

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij